Jakość i ekologia

Każdy produkt wprowadzany do oferty jest przez nas sprawdzany pod względem jakości i smaku. Często odwiedzamy przetwórnie oraz uprawy naszych producentów, żeby sprawdzić w jakich warunkach pracują, ponieważ nie chcemy dostarczać klientom produktów pochodzących z nieznanego źródła. Dbamy o to żeby produkty przez nas dostarczane, zarówno te z marki własnej jak i z reszty oferty pochodziły bezpośrednio od producentów, żeby skrócić do minimum ścieżkę produktu. Poszukiwania nowych produktów zaczynamy od najbliższego otoczenia, ponieważ zależy nam na rozwoju rodzimego rynku. Niektóre, niedostępne u nas, produkty sprowadzamy z bardzo dalekich zakątków Europy i całego świata, z miejsca ich naturalnego pochodzenia.   

Oczywiście bezsprzecznym wymogiem dla produktów BIO jest certyfikat ekologiczny.

Dlaczego on jest tak bardzo dla nas ważny? W produktach ekologicznych nie znajdziemy pozostałości po chemicznych nawozach czy środkach ochrony roślin stosowanych przy konwencjonalnej uprawie roślin, hormonach wzrostu czy antybiotykach podawanych zwierzętom w konwencjonalnych hodowlach. Nie będzie w nich również genetycznie modyfikowanych organizmów (GMO). Nie będzie w nich również sztucznych barwników, konserwantów, substancji  smakowych czy zapachowych.  

Zamiast tego, znajdziemy pyszne, zdrowe produkty o pełnych wartościach odżywczych. Rośliny pochodzą z upraw wspierających bioróżnorodność, gdzie stosowane są tradycyjne metody użyźniania gleby (czy wiecie, że zamiast użyźniać glebę nawozami azotowymi można zasadzić rośliny motylkowate, jak na przykład groch, które uwalniają do gleby naturalny azot nieszkodliwy dla człowieka?)  oraz płodozmian. Zwierzęta karmione są ekologiczną paszą i przebywają na świeżym powietrzu. 

Dlaczego EKO? Ponieważ jesteś tym, co jesz!

© SolEx B2B